Pedagodzy

Lista pedagogów IX Jesiennego
Kursu Muzycznego

 

KLASA WIOLONCZELI

   prof. Stanisław Firlej - zajęcia stacjonarne i online

Stanisław Firlej - wiolonczelista, jest jednym z bardziej znanych wirtuozów gry na tym instrumencie w Polsce. Gruntowne studia muzyczne pozwoliły mu rozwinąć szeroką działalność koncertową nie tylko w kraju, ale także za granicą. Studia odbywał w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie pod kierunkiem prof. Galiny Kozołupowej i Natalii Gutman. Później ukończył jeszcze Letnią Akademię Muzyczną “Accademia Chigiana” w Sienie w klasie Andre Navarry.

Więcej informacji: TUTAJ

 

 prof. Kazimierz Michalik - zajęcia stacjonarne. 

Kazimierz Michalik wykształcił wielu znakomitych solistów, laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych, wiolonczelistów zajmujących ważne pozycje w życiu muzycznym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Spośród jego wychowanków pedagogami szczebla akademickiego są: Andrzej Bauer, Michał Dmochowski, Aleksander Gebert, Piotr Hausenplas, Bartosz Koziak, Piotr Janosik, Stanisław Pokorski i Tomasz Strahl.

Więcej informacji: TUTAJ

   dr hab. Tomasz Lisiecki - zajęcia stacjonarne i online

Tomasz Lisiecki - polski wiolonczelista i pedagog
Należy do grona wiolonczelistów, którzy z powodzeniem łączą praktykę wykonawczą w zakresie repertuaru muzyki romantycznej, współczesnej oraz muzyki dawnej. Koncertuje z licznymi zespołami i orkiestrami, jako solista – z towarzyszeniem Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery Poznańskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, poznańską orkiestrą Akademii Muzycznej oraz Capellą Viridimontana.
Więcej informacji TUTAJ

 

 dr hab. Katarzyna Polonek - zajęcia online

Katarzyna Polonek należy do najciekawszych osobowości muzycznych swojego pokolenia. Zdobywczyni pierwszych nagród znaczących międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, m. in. w Liezen, Pörtschach, Poznaniu, i Brnie oraz kameralnych, m. in. I nagroda i nagroda Grand Prix na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. J. Haydna w Wiedniu. oraz konkursu „Sommets Musicaux“ w Gstaad w Szwajcarii. 

Więcej informacji: TUTAJ 

 

KLASA SKRZYPIEC

   dr hab. Jakub Haufa - zajęcia stacjonarne i online

Koncertmistrz Orkiestry Sinfonia Varsovia, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej w Poznaniu. Urodzony w 1980 roku w Poznaniu, absolwent klasy skrzypiec prof. Jadwigi Kaliszewskiej, wszechstronny skrzypek o bogatym dorobku fonograficznym i koncertowym, laureat wielu konkursów ogólnoposlich i międzynarodowych. Zdobywca m.in. wyróżnienia w finale XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2001). Od 2003 roku jest I koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia, z którą wielokrotnie występował również jako solista z takimi artystami jak: Krzysztof Penderecki, Alexander Sladkovsky, Jacek Kaspszyk czy Jerzy Maksymiuk, Marc Minkowski, Nigel Kennedy, Stefan Dohr, Albrecht Mayer, Daniel Hope. 


Więcej informacji TUTAJ

 

 Joanna Kreft - skrzypce - zajęcia stacjonarne

Obecnie jest asystentką w macierzystej uczelni - ​Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego. Skrzypaczka rozwija zainteresowanie wykonawstwem historycznym. W 2019 roku ukończyła podyplomowe studia w skrzypiec barokowych w ​Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w klasie Aureliusza Golińskiego ​. Najważniejsze osiągnięcia to dwie nagrody specjalne podczas ​XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 r. oraz ​Grand Prix Master Class & Music Festival w Pile w 2012r.

Więcej informacji: TUTAJ

 

KLASA ALTÓWKI

 dr hab. Ewa Guzowska - zajęcia stacjonarne i online

Ewa Guzowska-altowiolista, solistka,  kameralistka. Profesor nadzwyczajny, doktor habilitowany Akademii Muzycznej im.I.J w Poznaniu. Ukończyła z wyróżnieniem Universität der Künste w Berlinie oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. Laureatka wielu nagród na konkursach. Stypendystka Komische Oper Berlin, Deutsche Symphonie Orchester Berlin, Berliner Kammer Orchester,  Ministerstwa Kultury i Sztuki. Otrzymała nagrodę i medal za upowszechnianie Kultury w Polsce. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

KLASA FLETU

  dr hab. Agata Igras - zajęcia stacjonarne i online

Agata Igras to wszechstronna flecistka z ponad 20letnim doświadczeniem, która koncertowała w blisko 40 krajach, na 4 kontynentach odnosząc sukcesy jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy. Nagrała 4 solowe albumy, które przyniosły jej niezwykle pozytywne recenzje poza Polską oraz nominacje do nagrody Fryderyk, jak również wyróżnienie Clef de Resmusica za płytę Martinu Chamber Music.
Ostatnio album z polską muzyką współczesną “Real Life Song” polskiej sopranistki Joanny Freszel, gdzie Agata Igras nagrała wszystkie partie fletowe, został nagrodzony Orphée d’Or 2016. 

Więcej informacji: TUTAJ

 

 

Uwaga: liczba miejsc u poszczególnych pedagogów jest ograniczona. W przypadku dysponowania wolnymi miejscami, możliwe będzie wykupienie dodatkowych lekcji. Informacja na ten temat pojawi się na przełomie października i listopada.

O ostatecznym kształcie klas decydują pedagodzy.
Powrót do góry